Pogromca szkodników – Mospilan

środek na mszyce Mospilan

Mszyce są małymi owadami, które należą do grupy pluskwiaków, masowo żerują na roślinach ogrodowych ozdobnych jak i uprawnych drzewach i krzewach. Możemy je znaleźć również na owocach, warzywach, a nawet chwastach  Każdy rolnik czy ogrodnik doskonale je zna i jak można się domyślić, że nie są mile widziane w naszych ogródkach. Gatunków mszyc w Polsce  jest około 3,5 tysiąca. Mszyce konsekwentnie wysysają sok z roślin, szczególnie upodobały sobie młode soczyste pędy, co skutkuje z przedwczesnym obumieraniem rośliny.

Jak walczyć z mszycami ?

Walkę z mszycami należy przeprowadzić w miarę szybko, należy systematycznie oglądać rośliny w ogrodzie i patrzeć czy nie pojawiają się szkodniki. Metod walki z mszycami jest kilka, należą do nich metody naturalne oraz zastosowanie oprysków chemicznych środkami ochrony roślin. 

Jednym z nich jest dobrze znany i skuteczny Mospilan. Insektycyd jest w formie proszku, który rozpuszcza się w wodzie i ma działanie kontaktowe i żołądkowe, zwalcza szkodniki ssące i gryzące. Sprawdzi się nie tylko w przypadku mszyc, ale i miseczników, mączników szklarniowych oraz innych szkodników. Tutaj można znaleźć więcej szczegółów.

środek na mszyce Mospilan

Substancją czynną preparatu Mospilan jest acetamipryd jest to związek z grupy pochodnych neonikotynoidów.  Środek stosuje się przy użyciu opryskiwaczy ręcznych, do stosowania przez użytkowników nieprofesjonalnych.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w rękawicach ochronnych. Produkt może posiadać działanie drażniące. Preparat możemy zakupić w jednorazowym opakowaniu 5 g, bądź zbiorczym, które zawiera 12 sztuk.