Ubranka dla psów – zbędna fanaberia czy praktyczne zastosowanie?

ubranka dla psów

Ubrania pomagają w ochronie ciała, zapewniają ciepło oraz są stylowym elementem i choć u człowieka są koniecznością, tak noszone przez psy wciąż wzbudzają kontrowersje. Czy negatywne opinie na temat psa odzianego w kolorową bluzę z kapturem bądź szykowne bambosze są zasadne, a może czas przywyknąć do nowych, coraz szerzej rozpowszechnianych standardów?

Jakie jest zastosowanie ubranek dla psów?

Ubranka dedykowane psom najczęściej kojarzone są z fanaberią właścicieli, natomiast o ich zaletach niewiele się mówi, co nie oznacza, że w ogóle nie istnieją. Ich podstawową funkcją jest zabezpieczenie przed chłodem oraz deszczem, jednak przed ulegnięciem psiej modzie warto zasięgnąć informacji, czy aby na pewno pies potrzebuje dodatkowej warstwy, w postaci odzieży. Istotna jest analiza pupila, który poprzez swoje zachowanie sygnalizuje, czy jest mu zimno lub nieco łatwiejsza metoda – znajomość typu sierści psa. Czworonogi nie posiadające podszerstka z pewnością odczują nieprzyjemny chłód jesienną i zimową porą. W takich przypadkach warto wspomóc zwierzaka, ubierając go w ubranka dla psów podczas wyjść na spacery. 

Inną zaletą ubranek dla psów jest ich działanie ochronne w trakcie leczenia pooperacyjnego oraz dolegliwości skórnych zwierzęcia. Materiał chroni przed drapaniem i gryzieniem miejsc objętych szyciem lub dotkniętych chorobą, dzięki czemu powrót do zdrowia jest szybszy.

Jakie psy warto zaopatrzyć w ubranka? 

  • seniorów z zaburzoną odpornością
  • rasy bezwłose oraz psy o delikatnym włosiu lub bez podszerstka
  • mające tendencje do marznięcia
  • rasy długowłose, które po deszczowym spacerze trudno wysuszyć 

Ubranka dla tych psów kupisz m.in. na https://www.e-sas.pl/ubranka-dla-psow