Klatki dla ptaków – jaką wybrać?

klatki dla ptaków

Współczesny rynek zoologiczny oferuje bardzo szeroki wybór klatek dla ptaków. Należy pamiętać, że są to zwięrzeta potrzebujące ściśle określonych warunków mieszkaniowych. Dlatego wybór klatki powinien być przemyślany i dostosowany do gatunku danego ptaka.

Dobre klatki dla ptaków – czyli jakie?

Klatki dla ptaków mają zapewniać warunki odpowiadające potrzebom danego gatunku. Dlatego papuga będzie potrzebowała nieco innego modelu niż kanarek. Przed wyborem klatki dla danego gatunku należy zapoznać się z jego wymaganiami, ponieważ źle dobrany model sprawi, że zwierzę będzie zestresowane i nieszczęśliwe. Woliera to klatka o największych rozmiarach, jednak z powodu niewystarczającej powierzchni w mieszkaniu może okazać się zbyt dużą. W takich przypadkach warto postawić na mniejsze modele dające możliwość przemieszczania się ptaków na linii góra-dół. Z oczywistych względów klatka ma gwarantować swobodę w rozprostowaniu skrzydeł.

Dodatkowe wyposażenie klatek dla ptaków

Podobnie jak inne zwierzęta domowe ptaki korzystają z różnego rodzaju akcesoriów. Ich ilość i wielkość powinna zostać dostosowana na rozmiarów ptasiego domu. Klatki dla ptaków (ZOBACZ) mogą zawierać takie dodatki jak:

  • miski – powinny znaleźć się w każdej klatce, ułatwiają dostęp do wody i pokarmu,
  • żerdzie – dzięki nim ptaki pozostają aktywne i zdrowe,
  • zabawki – ptaki to zwierzęta, które potrzebują odpowiedniej ilość rozrywki. Chętnie skorzystają z takich dodatków jak chatki, lustra lub huśtawki.
  • osłona – chroni przed nadmiarem światła oraz przeciągami.