Jak podawać suchą karmę dla psów?

Jak podawać suchą karmę dla psów

Podawanie psom suchej karmy to najczęstsza, a zarazem najprostsza forma ich karmienia. Na rynku nie brakuje producentów tego rodzaju żywności dla zwierząt, a oferowany przez nich wachlarz właściwości z łatwością jest w stanie spełnić zapotrzebowanie każdego czworonoga. Jednak to po stronie właścicieli leży odpowiedzialność prawidłowego odmierzania porcji karmy w taki sposób, aby czerpać z niej jak najwięcej korzyści.

Jak prawidłowo odmierzać porcje?

Najprostszym sposobem jest zastosowanie się do wartości podanych przez producenta – możesz to sprawdzić pod adresem https://www.e-sas.pl/karma-sucha-dla-psow. Warto jednak pamiętać, że tak jak w przypadku ludzi, tak i każdy pies będzie mieć różne zapotrzebowanie kaloryczne. Wpływ na to mają wartości takie jak:

– wielkość

– rasa

– aktywność w ciągu dnia

– wiek

Należy zatem dane podane przez producenta traktować jako punkt wyjściowy oraz obserwować wagę czworonoga. Jeśli będzie się zwiększać, porcję suchej karmy dla psów należy zmniejszyć, a jeśli maleć – zwiększyć. Warto zwrócić uwagę także na fakt, że rosnące psy będą miały zupełne inne zapotrzebowanie niż dorosłe, nawet będące tej samej wielkości.

sucha karma dla psów w misce

Jak często można podawać suchą karmę dla psów?

Częstotliwość podawania psu suchej karmy zależy przede wszystkim od jego wieku oraz indywidualnych predyspozycji. Szczeniaki należy karmić kilka razy dziennie, ponieważ ich układ pokarmowy łatwiej poradzi sobie z małymi porcjami. Od około 6-7 miesiąca życia (oraz w dorosłym życiu) pies powinien otrzymywać pokarm dwa razy dziennie.

Podsumowanie

Odpowiednio podawana sucha karma dla psów może stanowić doskonałą podstawę ich diety. Dzięki swoim właściwościom jest i zapewne wciąż będzie podstawą psiego żywienia na całym świecie.