W czym pomoże elektroniczna obroża dla psa?

obroża elektroniczna dla psa

Obroża elektroniczna dla psa jest jak przedłużona ręka trenera, która sprawuje kontrole nad psem, upomina go, zwraca uwagę, ale co ważne, również nagradza.

W treningach z psem największe problemy mamy w wyegzekwowaniu poleceń na odległość. Gonienie za zwierzyną, zjadanie wszystkiego, co wpadnie do pyska, czy skakanie na ludzi, to momenty, gdy przeważnie nie nadążamy z odpowiednia reakcją. Jak sobie z tym poradzić? Czy obroża elektroniczna pomoże nam rozwiązać takie problemy?

Co nam daje obroża elektroniczna dla psa?

Przede wszystkim ułatwia trening psa. Jest efektywna pomocą treningową, ale musimy pamiętać, że nie zastąpi treningu. Nie jest cudowną różdżką i nie rozwiąże wszystkich problemów wychowawczych. Chcąc osiągnąć zadowalające rezultaty, musimy trenować i nawiązać kontakt z psem.

obroża elektroniczna dla psa

Pomaga oduczyć psa złych nawyków. Zachowania, w których trzeba reagować na odległość, są najtrudniejsze do modyfikacji. Przeważnie nasza reakcja jest spóźniona, co tylko pogarsza problem, gdyż pies nie otrzymując komunikatu w odpowiednim momencie nie rozumie, czego od niego oczekujemy. Elektroniczna obroża pozwala nam zareagować dokładnie wtedy, gdy wymaga tego sytuacja, te produkty są już teraz dostępne na stronie [link].

Elektroniczna obroża pomaga szybciej osiągnąć zamierzone efekty. Skraca czas treningu i pomaga we wcześniejszym uzyskaniu porozumienia z psem. Umiejętne stosowanie obroży elektronicznej może nam pomóc w pracy z psem. Nigdy jednak nie rozwiąże naszych problemów. Tylko dobra komunikacja z naszym czworonogiem gwarantuje nam prawidłowe funkcjonowanie.