Kuweta dla kota – popularne rodzaje

kuweta dla kota

Na rynku znajdziemy sporo rodzajów kuwet dla kota, dzięki czemu dostosujemy je do potrzeb pupila. Posiadanie kuwety to absolutny must have w domu, gdzie mieszka kot. To miejsce jego toalety, w którym może czuć się bezpiecznie. Jakie rodzaje są najbardziej znane? Na jaki produkt postawić? O czym trzeba pamiętać? Co oferują sklepy online?

Kuwety otwarte i kryte

Najbardziej fizjologiczną kuwetą jest model otwarty. W trakcie użytkowania, kot może swobodnie oglądać otoczenie. Minusem jest fakt, że zapach bardziej się rozprzestrzenia. Co da zamykanych kuwet, jest ona praktyczna i wygodna dla opiekuna pupila. Z pewnością zapobiega wysypywaniu się żwirku i minimalizuje jego roznoszenie po domu. Do krytej kuwety dopasujemy filtry węglowe, jakie zapobiegają przykrym zapachom. Producenci cały czas poszerzają asortyment, dając pewność wysokiej jakości i przystępnej ceny. 

Kuwety samoczyszczące i przesiewowe

Najnowszym rozwiązaniem jest samoczyszcząca kuweta, jaka posiada specjalny mechanizm. Ma on na celu odsiewać nieczystości, które następnie znajdują się w dodatkowym pojemniku. Mamy do czynienia ze sporą ilością miejsca, w jakim odchody mogą długo leżeć, jednak jest to przykre dla kota. To dobre rozwiązanie dla kotów zdrowych i stabilnych. Jeśli chodzi o przesiewowe kuwety, przyjmują one wersje otwarte i zamknięte. Posiadają sitko, jakie znajduje się na spodem. Proces przesiewania wpływa na spadnięcie piasku, z nieczystości sprawnie wrzucimy do kosza. Taki produkt nie sprawdzi się przy kotach z problemami gastrycznymi. Kuwety dla kota z e-sas.pl mają za zadanie dawać komfort opiekunom oraz pupilom.