Jak wybrać klatkę dla gryzoni?

Klatka dla gryzoni z domkiem dla chomika

Chomiki to jedne najpopularniejszych zwierząt domowych. Klatka powinna być wykonana z drucianej siatki i powinna mieć co najmniej 30 cm wysokości. Podłoga klatki powinna mieć solidną powierzchnię, aby chomik nie mógł się w niej zakopać. Zaleca się położenie ściółki na podłodze, aby była ona wygodniejsza dla chomików.

Jak wybrać odpowiednią klatkę dla gryzoni?

Wybór odpowiedniej klatki dla gryzoni (sprawdź tutaj) nie jest łatwym zadaniem. Musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, które zadecydują, jaki dom będzie miał twój futrzany przyjaciel. Jest wiele pytań, które musisz wziąć pod uwagę przed zakupem klatki dla chomika takich jak:

  • Jaki rozmiar klatki potrzebuję?
  • Z jakiego materiału powinna być wykonana?
  • Jaki powinien być kolor klatki?
  • Jakie funkcje klatka powinna posiadać?
Klatka dla gryzoni z kołowrotkiem

Jaką wyściółkę dla chomika wybrać?

Chomiki to małe futrzane gryzonie, które są popularne jako zwierzęta domowe. Można je trzymać w klatce, ale potrzebują pościeli do spania i zakopania się. Dostępnych jest kilka rodzajów wyściółek takich jak:

  • Trociny: Jest to niedroga opcja wykonana ze skrawków drewna i trocin. Jest dobry dla chomików, które lubią zakopywać się w norach;
  • Papier: ściółka na bazie papieru jest bardzo chłonna i łatwa do wyczyszczenia, ponieważ można ją po prostu łatwo wyrzucić.

Co powinno znaleźć się w klatce dla gryzoni?

Klatka dla gryzoni powinna mieć koło, zabawki, jedzenie i wodę. Aby Twój chomik był bezpieczny i zdrowy, ważne jest zapewnienie mu odpowiedniego środowiska. Klatka dla chomika powinna zawierać koło do ćwiczeń, zabawki do rozrywki, jedzenie i wodę do utrzymania oraz rodzaj materiału na ściółkę, aby utrzymać je w cieple.