Jak podróżować z psem?

obroże dla psów

Coraz więcej osób praktykuje podróżowanie z psem. Dzięki temu możemy wyjechać na wakacje, bądź na weekend z naszym pupilem. Pies będzie miał możliwość zobaczenia nowych miejsc i z pewnością będzie z tego zadowolony. Żeby podróż była komfortowa, musimy zakupić transporter. Przed wyjazdem na wakacje upewnijmy się, że w miejscu naszego planowanego pobytu może przebywać pies. Najlepiej jest wynająć domek z ogródkiem, gdzie piesek będzie mógł swobodnie biegać.

Jaki transporter wybrać?

obroże dla psów

W sklepach znajdziemy wiele transporterów. Najczęściej spotykane są te plastikowe lub metalowe. Te pierwsze do dobre rozwiązanie dla małych lub średnich psów. Z kolei dla dużych czworonogów najlepsza będzie metalowa klatka, która możemy umieścić w bagażniku. Torba dla psa to idealne rozwiązanie dla małych psów, zarówno do dalszych podróży, jak i do tych krótszych. W przypadku wycieczek rowerowych dobrym rozwiązaniem będą koszyki lub torby dla psów. Gotowa oferta jest dostępna na Obroża Elektryczna.

Co zabrać na podróż?

W transporterze powinien znajdować się jakiś kocyk, który umili zwierzęciu podróż. Dodatkowo musimy zabrać ze sobą miskę na wodę lub specjalny bidon. W przypadku wyjazdów na dłużej powinniśmy wziąć zapas karmy, którą pies je na co dzień. Jest to ważne, żeby nie stresować psa nagłą zmianą jedzenia. Dlatego lepiej zabrać zapas z domu, ponieważ nie mamy pewności czy na miejscu kupimy tą karmę. Warto zabrać także ulubione zabawki, które umieszczone w transporterze uspokoją psa.