Chroń psa przed kleszczami

obroża przeciw pchłom i kleszczom

Jednym z najgroźniejszych wrogów psów jest mały i niepozorny kleszcz. A to ze względu na to, że przenosi wiele groźnych dla ssaków chorób. W przypadku psów najgroźniejszą z chorób odkleszczowych jest babeszjoza.

Nie bagatelizuj małego kleszcza

Oczywiście nie każdy kleszcz jest nosicielem choroby, ale jest tak w przypadku dużego odsetku odsetka tych pajęczaków. Zwłaszcza groźne są te kleszcze, które żerują na skórze psa ponad dobę. Dlatego po każdym spacerze powinniśmy dokładnie obejrzeć naszego podopiecznego. Niestety kleszcze są bardzo małe i niezwykle trudno jest je dostrzec, zanim wbiją się w skórę zwierzęcia i opiją jego krwią. Dlatego powinniśmy zaopatrzyć naszego psa w środki odstraszające kleszcze. Do najbardziej popularnych sposobów odstraszania kleszczy należą płyny przeznaczone do wcierania w skórę zwierzęcia oraz obroża przeciw kleszczom.

Psu pomoże obroża przeciw pchłom i kleszczom

Obroże są najbardziej praktycznym, a także najbardziej długotrwałym sposobem walki z kleszczami. Ich skuteczność jest różna w zależności od producenta, a także od sposobu eksploatacji. Obroże są wprawdzie wodoodporne, dzięki czemu po deszczu nie tracą swojej skuteczności, ale już dłuższa kąpiel w morzu czy w jeziorze pogarsza ich działanie. Pamiętajmy o tym, aby pies nosił taką obroże przez całą dobę. Nie powinien zdejmować jej nawet w domu i bezwzględnie mieć na każdej przechadzce, nawet na krótkim spacerze wokół bloku.