Pies w samochodzie – komfort pupila a czystość wnętrza pojazdu

duża wytrzymała mata dla dużego psa

Wspólne podróżowanie z psem w samochodzie nie musi być wcale uciążliwe i wiązać się ze zniszczonym wnętrzem pojazdu. Można zadbać jednocześnie o komfort i bezpieczeństwo naszego pupila oraz o czystość w samochodzie. Wystarczy zakup odpowiedniej maty samochodowej dla psa.

Mata samochodowa – na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Mata dla psa powinna być lekką i miękka oraz dostosowana do gabarytów pupila, by zapewnić mu maksymalną wygodę i bezpieczeństwo. Ponadto powinna być wykonana z materiału odpornego na psie pazury i zabrudzenia. Warto również zwrócić uwagę na solidne wykończenie maty, żeby na przykład nie zaczęła się strzępić po pierwszej przejażdżce, a po dwóch była do wyrzucenia.

Z kolei, aby nie martwić się o czystość w samochodzie podczas deszczowo – śniegowej aury. lepiej zdecydować się na wodoodporną matę samochodową, która nie wchłania i nie przepuszcza wilgoci. Wówczas zadowolony, choć mokry i brudny pupil będzie mógł wsiąść bez problemu do samochodu bez obawy, że będzie trzeba potem czyścić nie tylko psa ale i cały samochód.

Najlepiej jeśli mata dla psa Obroża-Elektryczna.pl jest również antypoślizgowa, bo dzięki niej pies podczas podróży nie ślizga i nie spadanie podczas gwałtownego hamowania.

Dbając o bezpieczeństwo naszego pupila powinno się go przepinać basami bezpieczeństwa, warto więc zwrócić uwagę na to, czy mata posiada odpowiednie otwory na pasy.

Samochodowa mata dla psa jest dostępna w różnych wersjach – rozkładana na pół lub całą kanapę, z dodatkowym mocowanie na zagłówki foteli czy ściankami bocznymi.

Zalety samochodowej maty dla psa:

  • stosunkowo niedroga;
  • zapewnia wygodę i bezpieczeństwo naszemu pupilowi;
  • mamy czysty samochód wolny od nieprzyjemnych zapachów;
  • idealna na każdą porę roku;
  • łatwa w czyszczeniu – możliwość prania w pralce;
  • prosta w montażu i demontażu.